Siła czy Moc?

Żyjemy w świecie, którym wydaje się rządzić siła. Przynajmniej tak się nam dotąd wydawało.

99487A97-26DC-47E7-B800-EEE4CB5EB6CE

Nie wiem, czy czujesz się dobrze ze stwierdzeniem, że wszystko możesz mieć i zdobyć kiedy masz siłę, czyli kiedy masz środki pozwalające jej użyć. To, czego się wszyscy nauczyliśmy używać to siła pieniądza, siła ciała, siła racji i osądów, czy siła przebicia się w dżungli, jaką jest życie.

Czy czujesz się dobrze kiedy wiesz, że ktoś inny jest w posiadaniu większej siły i jest w stanie wywierać nacisk na wszystkich i wszystko wokół? Że nie masz możliwości przeciwstawić się i stworzyć czegoś po swojemu?

A gdyby było tak, że to nie siła jest siłą, a moc, przed którą siła musi ustąpić?

Siła nacisku, siła przebijania się łokciami, siła krytyki – to wszystko są przykłady używania siły, która zawsze stwarza przeciw-siłę, czyli siłę oporu. Czy chcesz nacisnąć na ścianę, czy na człowieka – zawsze poruszasz się przeciw czemuś i napotykasz granice. Tymczasem moc po prostu jest. Jest stanem, jest nieruchoma. Jest jak stałe pole, np. grawitacji, które się nie porusza. A jednak wszystkie obiekty znajdujące się w polu mocy podlegają jej wpływowi. Siła musi napierać, wywierać nacisk, zmuszać i czerpać skądś energię, żeby móc dalej się poruszać. Moc nie musi nic. Ona po prostu jest i jej moc jest pełna, niewyczerpywalna. Nie musi naciskać, wymuszać i żądać. W przeciwieństwie do siły, która karmi się energią innych (choćby uwagi, czy strachu), moc wręcz zasila wszystko wokół swoją energią. Jej źródło jest nieograniczone, a jej energia sprawia, że czujemy się dobrze sami ze sobą. Nie musimy się już bać, straszyć innych, szukać poparcia z zewnątrz czy osądzać. Nie musimy zrzucać na świat, że nie daje nam wsparcia i nie dostarcza tego, czego chcemy. W obecności mocy, mocy wewnętrznej możesz tworzyć to, czym Ty pragniesz się stać. Nie musisz już oglądać się na innych i czekać, aż Cię wesprą. W stanie mocy możesz mieć to czego pragniesz.

O tym, jak wejść w ten stan, jak wykreować swoje życie ze stanu mocy, a nie na siłę, lub co gorsza z poziomu braku, dowiesz się tutaj. Zapraszam do odwiedzania „Stanu Mocy”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s